Pilniki

Pilnik to jedno z podstawowych narzędzi, jakie musi znaleźć się na wyposażeniu każdej stylistki paznokci. Do wyboru jest szeroka paleta pilników, które różnią się materiałem, gradacją i kształtem. Ma to swoje znaczenie przy stylizacji paznokci, ponieważ każdy ma inne przeznaczenie.

Zobacz więcej...

Pilniki są używane do nadawania paznokciom odpowiedniego kształtu, a także ich skracania do pożądanej długości. Są również pilniki polerskie, których zadaniem jest bezpieczne, ale skuteczne wyrównanie płytki i pozbycie się wszelkich nierówności. Stylistki pilniki wykorzystują ponadto do usunięcia pozostałości po żelu czy hybrydzie. W naszym sklepie dostępne są pilniki o różnych kształtach i gradacji. Znajdziesz również polerki, a także przeznaczony do nich papier ścierny. Pamiętaj, aby nie używać jednego pilnika przy stylizacji u kilku klientek.

Pilniki i ich gradacja. Nie wystarczy jeden!

Do codziennej domowej stylizacji wystarczy jeden pilnik, którym zazwyczaj tylko skracamy paznokcie (naturalne) i nadajemy im odpowiedni kształt. Profesjonalne pilniki występują w różnych stopniach gradacji. Jest to inaczej ziarnistość, czyli ilość ziarenek na 1 cm2 powierzchni pilnika. Im mniejsza jest jego ziarnistość, tym jest on ostrzejszy.

Pilniki o gradacji 80-100 są najostrzejsze, nazywamy je gruboziarnistymi. Używamy ich do zdejmowania materiałów z paznokci, w tym żelu i ozdób. Pilniki 100-180 są najbardziej uniwersalne, właśnie takich używamy na co dzień, podczas domowej stylizacji. Dobrze sprawdzą się przy pracy z naturalną płytką paznokcia i akrylem. Gradacja 240-500 oznacza, że pilnik jest drobnoziarnisty. Stosujemy go do wygładzenia naturalnej płytki paznokcia i ostatecznej obróbki żelu. Pilniki o ziarnistości 600 nazywamy polerkami, którymi wyrównujemy płytkę.

Prosty, łódka czy banan, czyli znaczenie kształtu pilnika

Pilniki różnią się nie tylko gradacją, ale też kształtem. Prostymi nadajemy paznokciom odpowiedniego kształtu, a także je skracamy. Pilniki w kształcie banana są delikatnie zaokrąglone. Dzięki zagiętemu kształtowi bardzo dobrze pracuje się nimi przy skórkach. Jeżeli szukasz uniwersalnego rozwiązania, to postaw na kompromis, czyli pilnik w kształcie łódki. Polerki najczęściej będą miały formę bloków. Taki kształt ułatwia precyzyjne polerowania i matowienie płytki.

Każda stylizacja rozpoczyna się od opracowania płytki paznokcia! Twoje powodzenie w Twoich rękach, a w nich właściwy pilnik, a najlepiej kilka!

Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników