fbpx

Didier Lab – Sklep kosmetyczny Poznań

Sklep stacjonarny:
Poznań
Nowowiejskiego 59/4
Kontakt:
+48 661 879 479

Bez kategorii

Odporniejsza od zwykłej bazy. Zalety bazy kauczukowej

Efektowny i trwały manicure przy problematycznych paznokciach czasem jest dużym wyzwaniem. Dużo zależy od produktów, jakich używamy do stylizacji. Ogromne znaczenie ma baza, której zadaniem jest utwardzenie paznokci, w tym przypadku łamliwych, cienkich i z nierównościami. Nie każda baza budująca poradzi sobie z tym zadaniem. Jest jednak baza, która pracuje z paznokciami, wykazuje ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne. To baza kauczukowa, która pojawia się coraz częściej w salonach stylizacji paznokci. Dlaczego warto jest dać jej szansę?

Baza, czyli podstawa trwałego manicure

Manicure hybrydowy rozpoczynamy od aplikacji bazy, oczywiście na wcześniej przygotowane paznokcie, którym nadajemy odpowiedni kształt, wyrównujemy i oczyszczamy ich płytkę. Jest to warstwa niewidoczna, ale odgrywająca kluczową rolę zarówno w estetyce, jak też trwałości stylizacji. Baza do manicure odpowiada za ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, wzmacnia paznokcie, chroniąc je przed pęknięciem i złamaniem. Jednocześnie jej zadaniem jest wygładzenie i wyrównanie płytki, co przekłada się na zwiększoną przyczepność lakieru hybrydowego i elementów zdobienia. Bazy różnią się wieloma czynnikami, przede wszystkim są to takie właściwości, jak konsystencja, skład i wpływ na płytkę paznokcia. Wśród stosunkowo nowych rozwiązań na polskim rynku jest właśnie baza kauczukowa, do której trwałości bardzo łatwo jest się przyzwyczaić.

Baza, która pracuje z paznokciem

Jak to w ogóle możliwe, że baza porusza się w ten sam sposób co paznokieć i reaguje wraz z nim na wszelkie bodźce zewnętrzne? Sekretem jest elastyczność bazy kauczukowej. Ma strukturę, zapobiegającą uszkodzeniom paznokcia, które powstają np. na skutek uderzenia czy wygięcia. W przypadku zwykłej bazy bardzo często dochodzi do pęknięcia, a nawet złamania paznokcia, niekiedy pojawia się nawet ból. Ponadto przy normalnej bazie istnieje ryzyko, że ona odpryśnie, co przekłada się na obniżoną trwałość stylizacji. Kauczuk cechuje się wyjątkowymi właściwościami. Warstwa bazy jest trwała, odporna na uszkodzenia, a przy tym elastyczna. Przy uderzeniu nie stawia oporu i ulega delikatnemu wygięciu, co zapobiega pęknięciu i złamaniu. Jest to pewnego rodzaju amortyzacja dla paznokci. To największa z zalet bazy kauczukowej, za którą doceniają ją profesjonalistki i stylistki dopiero zaczynające swoją przygodę z manicure hybrydowym.

Gęsta, idealnie wypełnia nierówności

Bazy do lakierów hybrydowych w większości charakteryzują się płynną konsystencją, są stosunkowo rzadkie i ich problemem jest spływanie z płytki paznokcia na skórki. Dobrze sprawdzają się na paznokciach normalnych, które nie wymagają szczególnej obróbki i przygotowania, brak jest na płytce widocznych defektów, wgłębień i nierówności. Ma to jednak duże znaczenie dla paznokci, które już tak dobrze nie współpracują ze stylistką.

Baza kauczukowa jest zdecydowanie gęstsza, niż inne bazy do manicure hybrydowego. Zaaplikowana na płytkę dobrze do niej przylega, łatwo się rozprowadza i nie spływa na skórki. Doskonale wypełnia ewentualne nierówności, wyrównując płytkę. Ma właściwości samopoziomujące, dzięki czemu lakier hybrydowy ma zapewnione właściwe warunki, aby dobrze przylegać do płytki. Ponadto bazę wykorzystamy do zbudowania pożądanego kształtu paznokcia, co również ma znaczenie dla walorów estetycznych manicure.

Z bazą kauczukową wyrównasz problematyczną płytkę i ją wzmocnisz. Dodatkowo możesz odbudować uszkodzony paznokieć i wydłużyć go do 5 mm. Dzięki gęstej konsystencji łatwej i precyzyjniej zaaplikujesz ją na płytkę, a jej elastyczność sprawi, że będzie pracowała razem z paznokciem. To więcej, niż dobra baza do lakieru hybrydowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój koszyk