Formy

Przedłużanie paznokci z wykorzystaniem formy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie pożądanej długości i kształtu paznokci krótkich i łamliwych.

Zobacz więcej...

Formy stosujemy do aplikacji żelu budującego, dzięki któremu możemy stworzyć efektowną stylizację nawet na paznokciach o stosunkowo niewielkiej długości. Występują w różnych wersjach. Najpopularniejsze są formy papierowe dostępne w naszym sklepie w zestawie 100 lub 300 sztuk. Są elastyczne, łatwe w użytkowaniu i tańsze od ich odpowiedników plastikowych, które również znajdziesz w naszej ofercie. Wykonane z tworzywa sztucznego są z kolei twardsze i bardziej stabilne, przez co mogą ułatwić przedłużanie paznokci początkującym stylistkom.

Formy już od dłuższego czasu są alternatywą dla tipsów, które nie prezentują się naturalnie i są zdecydowanie mniej trwałe. Przedłużając paznokcie na formie, możemy tylko systematycznie uzupełniać żel, pozwalając paznokciom na naturalny wzrost.

Zastosowanie formy w przedłużaniu paznokci

Zanim przejdziemy do zabiegu, należy odpowiednio przygotować płytkę, wygładzić ją i usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia. Następnie aplikujemy warstwę bazową i utwardzamy ją pod lampą UV. Kolejny krok to nałożenie formy. Wybieramy plastikową lub papierową, zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Dopasowujemy do płytki i wybieramy długość, jaką chce uzyskać klientka. Możemy teraz nałożyć żel budujący od Didier Lab do wyznaczonej na formie długości. Zwracamy ponadto uwagę na zachowaniu krzywej C. Utwardzamy paznokcie pod lampą. A teraz już tylko to, co najprzyjemniejsze – stylizacja! Tylko nie zapomnij usunąć formy!

Rodzaje formy, a typ paznokcia

Naturalne paznokcie różnią się kształtem. Od niego zależy, jaką formę – plastikową czy papierową powinno się wybrać. Przy paznokciach o długiej i ładnej płytce wybór jest dowolny, według uznania. Jeżeli klientka ma paznokcie o kształcie haczykowatym, to lepiej sprawdzi się forma papierowa, która umożliwia łatwe korygowanie zawijającej się ku dołowi płytki. Do paznokci z efektem skoczni, która jest szczególnie widoczna przy długich paznokciach, polecamy formy plastikowe. Jeżeli mają one niesymetryczne wymiary, korygujemy ich kształt papierową formą. Jeżeli chodzi o płaskie paznokcie, to mamy pełną dowolność.

Nadaj paznokciom odpowiedni kształt i długość!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5